Новое на сайте

Архивы

Темы


« | Главная | »

Як правильно купувати антикваріат


Автор: Leonadro Vo. | 21 Ноя 2012

Купівля продаж в магазині чи салоні
Вибирайте солідний, з мало-мальськи історією та сформованою репутацією антикварний магазин або салон. Добре, якщо хтось із знайомих вже мав з ним справу — він зможе зорієнтувати Вас щодо цінової політики та надійності магазину.

При цьому звертайте увагу не тільки на розташування магазину: зрозуміло — в чому більш престижному місці знаходиться магазин — тим краще у нього йдуть справи, значить він може дозволити собі дорогу оренду. Не менше, а у Вашому випадку, можливо — визначальне, значення має кваліфікація і практичний досвід оцінювача. Це особливо важливо для провінції — наявність тут необхідних фахівців, здатних правильно і професійно оцінити антикваріат завжди було великою проблемою.

Від цього багато в чому залежить ціна предмета.
Аукціонні торги

Не зовсім поки звичний для нашого пересічної людини спосіб торгівлі — аукціон, дуже поширений на Заході вид торгівлі мистецтвом і старовиною.

Основні правила торгівлі на аукціоні прості — продавець виставляє предмет мистецтва на торги за бажаною ціною. Аукціон починається з мінімальної ціни, покупці роблять свої ставки, оголошується найвища ставка і після третього удару молотка аукціоніста, провідного торги, торг припиняється і оголошують переможець.

Начебто все просто. Однак, покупця як і продавця підстерігають багато сюрпризи.

По перше це всілякі виплати та премії організаторам аукціону: уважно читайте правила і договір з аукціоном, звертайте увагу на його умови і обмеження. Можливо Вам доведеться заплатити експерту за професійну оцінку антикваріату .

По-друге — всілякі відстрочки виплат і податкові відрахування. Сюди ж можна віднести витрати на страхування та транспортування в разі, якщо предмет має великі габарити і вага. А якщо Ви придбали предмет за кордоном — додайте сюди витрата грошей і часу на митне оформлення, логістику, оплату всіляких зборів і мит.

По-третє — не виключена можливість підробки, при цьому репутація та розмір аукціону не завжди є гарантією від подібних казусів. Усім пам’ятний скандал пов’язаний з всесвітньо відомим аукціоном будинком Сотбі і з продажем картини Кустодієва. Треба відзначити — рідко який аукціонний дім обійшла стороною така біда — з одного боку зростає майстерність копеістов і все складніше, навіть за допомогою передових технологій, відрізнити підробку. З іншого боку — бізнес — це завжди пристрасть до грошей, наживи.

Природно, що без консультації фахівця тут буде важко обійтися. Але в будь-якому випадку без солідного багажу знань в аукціонну торгівлю мистецтвом і антикваріатом краще не занурюватися.
Покупка антикваріату он-лайн

Зараз купити живопис на аукціоні Крісті або замовити товар в он-лайн магазині не проблема. Проблема в іншому: як не помацавши, не подивившись річ наживо прийняти рішення про покупку? У випадку із Крісті можна покластися на понад 170-ти річну репутацію цього аукціонного дому. До того ж, великі аукціонні будинки, як правило влаштовують власні попередні перегляди предметів мистецтва, які будуть виставлені на торги і забезпечують при цьому Експертна-мистецтвознавчу підтримку. Хоча, як ми вже згадували, є свої винятки і тут.

А ось як бути якщо довго розшукувана і жадана річ раптом знайдена на одному з сайтів, наприклад — невеликого магазинчика, в Мережі? І при цьому, магазин вельми віддалений від Вашого місцезнаходження географічно?

Впевненість може дати тільки наявність кваліфікованого експертного висновку, підписана сертифікованим експертом та містить печатку уповноваженої установи.
Темы: Без рубрики | Ваш отзыв »

Отзывы