Новое на сайте

Архивы

Темы


« | Главная | »

Стилі і школи мистецтв


Автор: Leonadro Vo. | 29 Ноя 2012

Кубізм (фр. cubisme, від cube. — Куб) — напрям в образотворчому мистецтві, яке з’явилося у Франції в 1906 році у відповідь на фовізм і експресіонізм. Родоначальниками кубізму стали Жорж Брак і Пабло Пікассо , крім того, кубізм починали і розвивали такі художники, як Х. Гріс, Ф. Пікабіа, М. Дюшан, Р. Делоне, Ф. Леже і інші. Кубізм розкриває стійкі геометричні форми (куб, конус, циліндр) і розкладає важкі форми на прості, прикладом може бути людина, яка намальований за допомогою складання різних геометричних форм — круга, трикутників, квадратів і т.д. Кубізм переслідує мету максимально зруйнувати закони реальності, він став продовженням імпресіонізму. Геометричні форми, покладені на реальні речі покликані були оголити так звані макети, початкові форми людських фігур, різних речей і явищ природи.

На 1907-1913 роки припала перша стадія кубізму — аналітична. Тоді Пікассо створив своє велике панно ‘Авіньонськие’. На цій картині всі фігури геометрізірованни, фігури навмисне зроблені незграбно і деформовані — ця робота викликала сенсацію у світі мистецтва і заохотила інших художників до більш сміливим експериментам в цьому напрямку. Можна сказати, що ця картина радикально змінила хід мистецтва в XX столітті.

З 1913 наступає друга стадія — штучна. Кубізм щосили розвивається в Європі. Найбільшу увагу до кольору, в кубізмі превалюють натюрморти з такими атрибутами, як: музичні прилади, трубки, коробки з-під цигарок, ноти, пляшки вина та ін Не відстають від художників і скульптори, які виготовляють незвичайні скульптури, меблі для кухні , для спалень і багато іншого. Тоді ж виникла кубістичне тайнопис — зашифровані телефонні номери, будівель, обривки імен коханих, назв вулиць, шинків.

Кубофутуризм

Кубофутуризм — напрям у мистецтві 1910-х р. Був характерний для Російського авангарду тих років. Кубофутуризм намагався поєднати кубізм чи розкладання речей на найпростіші фігури і футуризм чи становлення відбувається в четвертому вимірі, тобто в часі, в основному в майбутнє. Знамениті кубофутурісти — К. С. Малевич , Ф. Леже.

Латемская школа

Латемская школа — школа живопису, розроблена бельгійськими художниками, які працювали в селі Сінт-Мартенс-Латем (Sint-Maertens-Laethem) поблизу Гента. Для майстрів цієї школи характерні любов до сільської тематики і нідерландської традиції живопису поряд з рисами модерну і символізму. Песимізм у картинах і містична символіка майже завжди присутній у зображеннях художників цієї школи. Розрізняють перший латемскую групу і другу латемскую групу в якій складалося настрій загострено-драматичної експресії. Відомими майстрами даної течії були: скульптор Ж. Мінне, живописець В. де Саделер, К. Пермеке, Г. де Смет.

Фирменные, оригинальные полуакустические электрогитары по самым низким ценам только в интернет магазине www.kombik.com
Темы: Без рубрики | Ваш отзыв »

Отзывы