Новое на сайте

Архивы

Темы


« | Главная | »

Російські богатирі 2 (Продовження)


Автор: Leonadro Vo. | 10 Окт 2012

Святогор — один з найзагадковіших персонажів російського епосу. Це велетень, який має величезну силу, таку, що навіть великі богатирі не насмілюються з ним битися. Святогор не бере участь ні в яких битвах, так само за ним не помічено ніяких подвигів. Він служить для того, що б вражати своєю колосальною силою і мудрістю. В Святогора криється глибокий філософський зміст древніх слов’ян, шанування святого богатиря, який просто існує.

Микула Селянович не стояв поруч із Іллею Муромцем і Добринею Микитовичем в одних рядах Київських богатирів, але все ж являвся їм. Микула Селянович — це гордість російського народу. Богатир-орач втілює російський дух, говорить про те, що звичайний російський хлібороб дасть фору будь-якому з Київських богатирів.

Волх Всеславьевич увійшов в російську епос як фантастичний персонаж. Спочатку Волх народився від фантастичного змія, він надзвичайно швидко ріс і вже через півтори години після народження на нього надягали булатні лати. Волх Всеслаьевіч швидко опановував різними науками і магією. Волх вважався чаклуном, він був язичницьким жерцем і, звичайно, воїном. Він є героєм знаменитого «Слова о полку Ігоревім». Він ходить з війною в Індію і здобуває перемогу за допомогою своїх чаклунських здібностей, він обертається то вовком, то горностаєм. Незважаючи на свою популярність Волх Всеславьевич не історичний персонаж.

Для всіх любителів відмінного кіно про героїв і звичайних людей, скачати фільми ви можете на хорошому сайті з новинками кінематографа. Ви можете ознайомитися з описом будь кінострічки і придбати її безкоштовно і у відмінній якості.

А ось, на відміну від Волха, дослідники вважають, що Дунай Іванович є історично-реальним персонажем і билини про нього мали місце бути і в житті. Історія Дунаю починається з поєдинку, який він проводить з Добринею Микитовичем. Їх рознімати Ілля Муромець і, слідуючи билин, усі троє братаються. Дунай входить до складу Київського богатирства. Потім він шукає наречену князю Володимиру і в результаті битви з Литовським князем викрадає його дочку апраксія, яку і везе, як наречену, своєму цареві. Так само дуже цікава історія Дунаю і богатиркі Настасії, яка дотримувалася принципів: хто її переможе, той і стане її судженим. Звичайно, Дунай перемагає Богатирку. Потім уже, на власному весіллі, в результаті шаленого спору Дунай стріляє з лука в кільце, яке стоїть на голові у дружини, промахується і вбиває суджену, не винісши горя Дунай Іванович вбиває самого себе.

Василь Буслаєв

Василь Буслаєв — богатир з древнього міста Новгорода. Ця людина вічний бунтар, п’яниця. Богатирська сила йому дісталася від батька, але розпоряджається він нею не як славні воїни, які направили свою силу на праве діло, а навпаки. Васька всіляко порушує закони Новгорода і веде розгульне життя. Наприклад, він набирає собі дружину, до якої входять люди, які відбиралися з випробувань: випити півтора відра вина або витримати удар дубини по голові. Дружина Василя Буслаєва не бореться із загарбниками і міфологічними істотами, вони п’ють, б’ються в кабаках і б’ються на Волховом мосту. Там, де Васька завжди потіха й трагедія. Гине він на зворотній дорозі після паломництва до Єрусалиму, в слідстві того ж безрозсудного характеру: убився об камінь, який написом попереджає, що через нього не можна скакати.

Микита Кожум’яка був реально існуючим воїном. У битві проти печенігів, на чолі з князем Володимиром, він вийшов один на один битися з іхнім силачем і «задушив його», це і передрекла перемогу росіян над загарбницьким військом. У різних епосах Микита Кожум’яка постає то простим ремісником, то справжнім богатирем, який служить Києву. Ця подія була реально подією історичною подією, воно документально підтверджено та має точну дату.

І, нарешті, згадаємо про такому історичному герої як Пересвет. Це монах Троїцького монастиря, який разом з Дмитром Донським брав участь у Куликівському битві. Знову ж таки, як і в минулій історії, тут має місце бути цей історичний звичай — випускати в поле від кожної сторони по самому сильному богатирю. Від Мамаєвій (татаро-монгольське іго) сторони вийшов на битву Таврул, по всьому, що дійшли до нас оповідям, просто велетень, а з боку Київської Русі Пересвет. Замість лат і шолома він надів чернечий ковпак і мантію. «І вдарилися списами один проти одного, і списи їх переломилися, і впали обидва з коней своїх на землю, і так померли обоє». Як би там не було, але цього поєдинку пророкують перемогу в тому страшному битві.

Як ми вже переконалися — російські богатирі відіграють велику роль у російській історії. Вони розповідають про ті славетних людей, які становили Русь, захищали свій народ від нападок ворожих племен. Таких, як вони, російський народ не повинен забувати ніколи, бо це ті наші пращури, які своєю кров’ю, в ті дикі, жорстокі часи, відвоювали нам наше майбутнє.
Темы: Без рубрики | Ваш отзыв »

Отзывы