Новое на сайте

Архивы

Темы


« | Главная | »

Роберт Шеклі розповіді


Автор: Leonadro Vo. | 15 Июл 2012

Роберт Шеклі народився в Америці, в місті під назву Нью-Йорк. Після закінчення, в 1951 році, Нью-Йоркського університету отримав ступінь бакалавра мистецтв. У 1952 році, через рік після закінчення навчального закладу, Шеклі опублікував своє перше оповідання. Зовсім незабаром, завдяки своєму таланту, Роберт стає загальновизнаним майстром світової фантастики.

Шалений успіх Шеклі, як письменнику, принесли саме його фірмові короткі оповідання, наповнені гумором і прихованою філософією. Дуже часто в оповіданнях цього автора між рядків про захоплюючі подорожі і безхмарному гуморі можна зустріти глибокі роздуми над людською слабкістю перед власними демонами, які пожирають людину зсередини і змушують робити зовсім неймовірні речі. У деяких творах він натякає нам на те, що потрібно пам’ятати історію і вчитися на чужих помилках, тому що на своїх помилках вчитися буває вже пізно: Абсолютна зброя, Гармата, яка не бабахает. У деяких своїх розповідях Роберт безпосередньо вказує нам на нашу агресію, агресію по відношенню один до одного і самої землі, і результат, який може вийти з цієї агресії: Ордер на вбивство, Сьома жертва, Десята жертва, Перша жертва, Мисливець-жертва.

У своїх розповідях він не боїться експериментувати і ці експерименти досить вдало йому даються, на відміну від багатьох інших діячів, про яких ми зараз не будемо говорити. Наприклад «Нескінченний вестерн» і більшість інших. Всі його роботи просякнуті незвичайним, легким гумором, деякі з оповідань є самим гумором, знущанням над деякими людьми або навіть нелюдьмі: Не зворушено руками людини, Запах думки, П’явка. По справжньому вразив усіх любителів цього письменника оповідання «Спеціаліст», абсолютно незвичайний і непередбачуваний, порівнянний хіба з картинами Сальвадора Далі . Героями романів та оповідань Роберта Шеклі є люди, інопланетяни , роботи, причому роботи є улюбленою темою. Будучи продуктом діяльності людини вони, «завдяки» помилкам у своїх схемах, витворяють такі кренделі, що впору сміятися і плакати одночасно: Заколот шлюпки, Особливий старательський, Мій двійник — робот.

Часто об’єктом пейзажу його творів є майбутнє. Деякі так докладно описують його, пропонуючи нам на огляд всякі неймовірні речі, що, часом, здається — він там був. За своє життя письменник опублікував близько двадцяти романів і приблизно стільки ж збірок! оповідань. Він працював не тільки під своїм ім’ям, але також і під такими псевдонімами, як Філліпс Барбе, Нед Ленг і Філл О’Донневан. 2005 року 9 грудня в Пафкіпсі (штат Нью-Йорк) великий майстер слова помер в лікарні від аневризми судин головного мозку.
Темы: Без рубрики | Ваш отзыв »

Отзывы