Новое на сайте

Архивы

Темы


« | Главная | »

Художники-пересувники


Автор: Marta | 29 Июн 2013

4Товариство пересувних художніх виставок, ТПХВ або художники-передвижники. Дане товариство є об’єднанням художників в кінці 19 століття. Вони увійшли в історію не тільки тим, що у складі були одні з найзнаменитіших живописців того часу, а й тим, що вони активно протиставляли себе склався в ту пору офіційним академізму, який, на їх думку, став нудний і замкнулося сам в собі. Засновники товариства: І. М. Крамськой, Г. Г. Мясоєдов, М. М. Ге і В. Г. Перов та інші. Організовуючи пересувні виставки, вони тим самим показували, що мистецтво належить народу, а в музеях і на виставках звичайні люди його просто не бачать. Можна сказати, що це була перша просвітницька діяльність з популяризації російської живопису.

Все почалося з того, що 9 листопада 1863 14 учнів Академії мистецтв збунтувалися проти правил академії. Під час змагання на золоту медаль, вони попросили замінити тему завдання «Бенкет бога Одіна в Валгалле» на вільну тему. Після того, як вони отримали відмову, то всі разом покинули заклад. В історії ця подія відома, як «Бунт чотирнадцяти». Саме ці 14 людей і організували спочатку Санкт-Петербурзьку артіль художників, а вже потім Товариство пересувних художніх виставок.

1870-80-ті роки — це період розквіту передвижників. Повний перелік осіб, що входили до товариство такий: І. Є. Рєпін, В. І. Суриков, Н. Н. Дубовський, В. Е. Маковський, І. М. Прянішніков, А. К. Саврасов, І. І. Шишкін , В. М. Максимов, К. А. Савицький, AM і В. М. Васнецови, А. І. Куїнджі , П. І. Келін, В. Д. Полєнов, М. А. Ярошенко, Р. С. Левицький, І. І. Левітан, В. А. Сєров, А. М. Корін, А. Є. Архипов, В. А. Суренянц, В. К. Бялиніцкий-Бируля, А. В. Моравов, І. М. Крамськой. Крім того, у виставках брали участь: М. М. Антокольський, В. В. Верещагін, А. П. Рябушкин, І. П. Трутнєв, Ф. А. Чирко та ін Велику роль у розвиток і популярності передвижників зіграли такі особи, як критик В. В. Стасов, і відомий П. М. Третьяков, який охоче купував твори цих художників для своєї галереї і навіть робив замовлення.

Безсумнівним є той факт, що художники-передвижники були ключовим елементом у всій історії російського живопису. Основні стилі, в яких працювали художники товариства, були реалізм і імпресіонізм. Характерними рисами картин були соціальні і класові спрямованості, які зачіпали інтереси людини з народу. Саме тому, і ще через те, що пересувні виставки були доступні всім бажаючим, вони стали дуже популярні серед простого народу.

Після подій 1917 року діяльність ТПХВ стала помітно згасати. Одна з найостанніших виставок пройшла в 1922 р. У 1923 році Товариство пересувних художніх виставок остаточно розпалося.
Темы: Без рубрики | Ваш отзыв »

Отзывы