Новое на сайте

Архивы

Темы


« | Главная | »

Африканський живопис


Автор: Marta | 29 Июн 2013

3Африканський живопис, як і скульптура , аж до XIX століття вважалася примітивною, однак, як це не дивно, мала великий вплив на Європейське образотворче мистецтво. Незвичайні форми взяли собі на озброєння різні авангардистські течії. Особливо помітно це стало на початку XX століття. З тих же пір, африканська живопис стала розглядатися як серйозне мистецтво, яке потребує особливої ​​уваги.

Африканський стиль відрізняється потужною експресією, енергією, яка втілюється як у самих формах, так і в символах їх супроводжуючих. Ще одним неодмінним атрибутом є присутність у роботах африканських майстрів сакрального зв’язку зі світом духів і Богів. Дивно, але кольори, які превалюють на картинах африканських художників, дуже точно відображають кольори пейзажів цього континенту. Яскраві, зелені — як джунглі, жовті — як пустелі і савани, червоні — як печеня і палюче сонце. Крім того, характерним кольором для африканської живопису є різні відтінки коричневого, починаючи про палевого, до майже червоного. Чи йде таке поєднання кольорів ще від наскальних малюнків або є пізнішим винаходом тутешніх майстрів невідомо. По цій темі написано маса книг та наукових статей, однак самого секрету унікального живопису цього континенту так ніхто і не розгадав.

Африка, особливо Південна Африка, довгий час залишалася незайманою і недоступною для Європейців. Місцеві племена жили у своєму світі, не спілкуючись з рештою, тому їх мистецтво так не схоже на звичне нам. Воно розвивалося самими непередбачуваними шляхами і в результаті стало настільки відокремленим, своєрідним, що перші глядачі навіть не могли зрозуміти, що це дуже красиво і професійно зроблено. Канонічні форми, традиційні мотиви, життя і побут, турботи і клопоти, вірування, страхи і сподівання жителів континенту, де не буває холодів і снігу, відображаються в їх малюнках і картинах і є незрозумілими для людей, які виховувалися плід впливом зовсім інших ідей і цінностей . Якщо наші далекі предки могли повністю зрозуміти і перейнятися подібної живописом, то сучасній людині це стало робити все складніше.

Що ж таке Африканська живопис!? Якщо спробувати розповісти про неї в кількох словах, то це: одноколірний фон, з кількома відтінками; основний мотив твору займає практично весь простір; відсутня перспектива; присутність орнаменту і деяких знаків; сама живопис виконана широкими і розмашистими мазками або лініями; гротескні форми; динаміка . Тільки з боку це здається примітивним. Багато авангардисти минулого і нашого часу знаходять в цьому особливу геніальність. Такі форми сучасного живопису, як кубізм, примітивізм і деякі інші були створені тільки завдяки африканському мистецтву.
Темы: Без рубрики | Ваш отзыв »

Отзывы